Ako nestratiť záruku na bicykel

Pre každého cyklistu je kúpa nového bicykla veľkým potešením. Radosť z nového „tátoša“ však nemusí trvať dlho, pokiaľ s ním po kúpe neabsolvujete garančnú prehliadku. Mnoho ľudí na ňu zabúda alebo im pripadá nepodstatná, jej absenciou však môžete ľahko prísť o záruku. Ak sa vám niečo na bicykli pokazí, darmo sa potom budete čudovať, prečo vám ho v cykloobchode, odkiaľ ste si zadovážili bicykel odmietnu bezplatne opraviť.

Garančná prehliadka sa nevykonáva hneď po kúpe bicykla, ale mala by sa vykonať po prvých 50-200 najazdených kilometroch alebo po mesiaci používania(záleží od podmienok predajcu). Komponenty bicykla sa za túto dobu dobre „zajazdia“ a už nedochádza k výrazným zmenám nastavenia, čo na čisto novom bicykli sa môže veľmi ľahko stať a ktorýkoľvek komponent sa môže „rozladiť“.

Každý nový bicykel je vždy už nastavený tak, aby ste ho mohli maximálne využívať už od začiatku. Avšak, aby bol váš bicykel v najlepšom poriadku stále a všetky jeho komponenty boli ponastavované tak, ako je u nich odporúčané, na garančnej prehliadke vám váš bicykel kompletne prekontrolujú(dotiahnutie skrutiek, kľúk, tuhosť výpletu, nastavenie prešmykača a prehadzovačov, premazanie, atď) a absolvovanie tejto prehliadky vám potvrdia v záručnom liste. Budete si tak istí, že na vašom bicykli bude všetko fungovať tak, ako má. Túto prehliadku vám zadarmo vykonajú v predajni, odkiaľ ste bicykel kúpili.

Ak sa toto miesto nachádza ďaleko od vášho bydliska, túto prehliadku si môžete nechať vykonať aj v inom, blízkom servise, avšak za príplatok(10-20 eur).

Záruku môžete stratiť aj nesprávnym používaním či použitím „nekompatibilných“ komponentov. Preto je dobré vždy si skontrolovať odporúčania od výrobcu, príp. sa poradiť v servise, ak chcete nejaký komponent vymeniť za iný, prípadne niečo nastaviť(vidlicu, tlmič).

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *