Ako spojiť cyklistiku s fotografovaním

Určite už nejedného z vás napadla myšlienka, že by bolo celkom vhodné zvečniť  si počas zaujímavej cyklistickej trasy obraz nádhernej scenérie, ale aj vás a vašich priateľov v podobe fotky alebo videa a uchovať tak spomienku, ktorú si môžete kedykoľvek neskôr pripomenúť. Pre zachytenie neopakovateľných chvíľ sú výbornými pomocníkmi fotoaparáty.

Keďže je fotoaparát veľmi citlivým aparátom, vhodné je si rozmyslieť, aký fotoaparát si na svoju cestu zobrať a ako ho zabezpečiť pred rôznymi „nástrahami“, ktoré nás pri našej ceste čakajú.

Medzi najčastejšie využívané fotoaparáty popri cyklistike patria najmä kompaktné. Ich veľkou výhodou je, že sú cenovo dostupné a sú veľmi malých rozmerov. Vďaka tomu ich schováte kdekoľvek. Ich ochranu nepotrebujete obzvlášť zabezpečovať, stačí ich dať do vhodného puzdra a umiestniť do takého priečinka v batohu, ktorý je pri prípadnom páde čo najviac chránený.

Takisto ho príliš nezaťažujte ťažkými vecami, preto ho nedávajte napr. úplne na spodok ruksaku. Ak chcete mať váš fotoaparát obzvlášť ochránený, výbornou voľbou sú „škrupinové“ puzdra, ktoré aj pri prípadnom zaťažení či páde nemenia svoj tvar a skvelo prístroj ochránia.

Náruživejší fotografi sa však s kompaktnými fotoaparátmi neuspokoja a pre svoje fotenie využívajú zrkadlovky. Takéto fotoaparáty však dosahujú veľkých rozmerov, navyše značné miesto zaberajú aj jednotlivé objektívy.

Ochrániť takýto aparát, ktorého hodnota môže presahovať aj niekoľko tisíc eur, môže byť značne ťažké, najmä zabezpečiť jeho odolnosť pri páde. Na našom trhu však existujú aj špeciálne cyklobatohy, ktoré sú presne určené na takýto účel a perfektne ochránia pri prípadnom páde váš aparát, navyše sa do nich zmestí aj niečo na jedenie či malé drobnosti.

Všetky fotokomponenty tak budete mať perfektne zaistené. Musíte ale počítať s vyššou cenou takéhoto batoha, ktorá sa pohybuje od sto eur a viac.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *