Bike parky

Bike parky sú vhodnou voľbou pre tých, ktorí si chcú vychutnať čaro cyklistiky v náročnom teréne, ale nemajú s horskou cyklistikou množstvo skúseností, ale aj pre tých, ktorí sa cyklistike venujú dlhší čas a chcú si otestovať svoje schopnosti a zručnosti.

Na Slovensku môžeme nájsť 3 najznámejšie bikeparky: Bikepark Malinô Brdo, Bikepark Jasná a Bikepark Bachledová. Každý z týchto parkov ponúka jedinečnú adrenalínovú zábavu. Bikepark Malinô Brdo poskytuje 8 rôznych trás určených pre zjazd. Spoločne majú dĺžku 10km a každá z nich je rôznej náročnosti. V Jasnej nájdete 4 trate, každú s dĺžkou od 2 do 5km, ktoré sú taktiež odstupňované podľa zručností cyklistu . Bikepark Bachledová ponúka jednu náročnú trasu dlhú necelé 2km, ale v súčasnosti sa pracuje na ďalších dvoch. Okrem toho sa v okolí parku nachádza 130km cyklistických trás.

Bikeparky poskytujú nielen zábavu, ale aj množstvo výhod oproti obyčajným lesným cestám. Každá trať v bikeparku je precízne vybudovaná a neustále udržiavaná, tak sa vám nemôže stať, že by vám skrížil cestu spadnutý strom, kríky, alebo by ste nemali prehľad o teréne pod nohami. Naplno sa tak môžete sústrediť len na jazdu, a vychutnávať si trať aj vo vyšších rýchlostiach.

Ak nemáte svoj vlastný bicykel, môžete si ho v každom z bikeparkov požičať, na výber máte bicykle kvalitných svetových značiek osadené tými najlepšími komponentmi. Takisto sa dajú požičať aj prilba a chrániče. Keby sa rozhodnete vychutnávať si adrenalín v bikeparku aj dlhší čas, v blízkosti každého z nich  môžete nájsť širokú ponuku ubytovania, ale aj občerstvenia.

Je len na vás, ktorý z bikeparkov sa rozhodnete vyskúšať a návštevou žiadneho z nich určite nespravíte chybu. Užijete si dlhé hodiny zábavy v krásnej prírode a môžete sa do sýtosti „vyšantiť“. Relax, ale aj adrenalín vám určite chýbať nebudú.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *