Cyklistická sezóna

Tohtoročná cyklistická sezóna je už v plnom prúde a davy nadšencov cyklistiky ochotne osedlávajú svojich dvojkolesových „tátošov“. Jednotlivci, ale aj rodiny s deťmi neraz zdolávajú náročný horský terén, alebo nekonečné asfaltové cesty, ktoré vedú po celej našej krajine. Doba výrazne pokročila a tak aj na našom území nie je problém nájsť vyznačené cyklistické cesty, alebo náročné bike-parky, ktoré sú vhodné skôr pre odvážnejších jedincov. Človek sa tak môže výborne zrelaxovať a vychutnať si krásu našej prírody. Náročnejší cyklisti určite ocenia bohatú ponuku cyklistických trás a bike-parkov v blízkom zahraničí.

Cyklistika, podobne ako ostatné športy, so sebou prináša určité opatrenia, aby mal z nej radosť nielen samotný cyklista, ale aj jeho okolie. Dôležitým prvkom je preto bezpečnosť. Pred každou jazdou je dôležité dôkladne si skontrolovať stav bicykla, najmä hustotu pneumatík a stav bŕzd. Bicykel by mal byť tiež vyčistený a premazaný, vďaka čomu umožníte jeho jednoduchý a plynulý chod a zamedzíte prílišnému opotrebovávaniu komponentov a iných súčastí bicykla. V základnej výbave by nemali chýbať reflexné prvky, odrazky a svetlá, aby ste boli dostatočne viditeľný pre ostatných ľudí. Nemali by ste zabudnúť ani na helmu, ktorá vám v niektorých prípadoch môže dokonca zachrániť aj život.

V letnom počasí je pri cyklistike tiež dôležité dbať na pitný režim a nezabúdať na dostatok tekutín. Pri cyklistike telo rýchlo stráca vitamíny a minerály, ktoré je vhodné dopĺňať hypotonickými a izotonickými náojmi (iontové nápoje), ktoré obsahujú vyvážený obsah potrebných látok, ktoré človek rýchlo stráca pri vyššej fyzickej záťaži. Tieto látky tiež ľahko doplníte pomocou energetických gélov alebo energetických tyčiniek, ktoré vám dodajú dostatok energie pri každom výjazde.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *