Cyklistické svetlá, alias veľa muziky za málo peňazí

O rozličných druhoch svetiel sme vás už na našom portáli v minulosti informovali. Dnes sa pozrieme na to, odkiaľ si môžeme takéto osvetlenie zakúpiť a či naozaj dostanete za svoje peniaze aj odpovedajúcu kvalitu.

Na našom trhu môžeme nájsť cyklistické osvetlenie popredných značiek ako Sigma, Cateye či Author, ktoré sa priamo špecializujú na osvetlenie bicykla, ale aj modely svetových výrobcov osvetlenia, ktorí svoje svetlá prezentujú ako kombináciu vreckovej baterky s použitím držiaka na riadidlá.

Takéto cyklosvetlá si môžete zakúpiť v kamennej predajni alebo cez internet, základné modely vás vyjdú priemerne na 10-20 eur. So spomínaným svetlom však v zhoršených viditeľnostných podmienkach alebo v noci veľa vody nenamútite a slúži skôr ako reflexný prvok. Skutočné svetlo, ktoré vám dokáže dostatočne osvetliť cestu pred sebou a ľahko pri ňom dokážete identifikovať prvky a nástrahy vozovky, dokážete zohnať za niekoľko desiatok, ba až stoviek eur. Pri takejto sume si však mnohí ľudia dva krát rozmyslia, či sa im takáto kúpa oplatí.

Mnohí cyklistickí nadšenci, ktorí majú obmedzený rozpočet, určite uvítajú možnú alternatívu. V tomto prípade sú to cyklistické svetlá z Číny. Zahraničné portály s elektronikou, gadgetmi a iným tovarom lákajú svojich zákazníkov neraz veľmi nízkymi cenami svojich vecí. Platí to takmer na všetko a výnimkou nie sú ani svetlá. Špičkové modely a veľmi výkonné cyklistické osvetlenie pre svoje bicykle si môžete zakúpiť už za pár desiatok dolárov.

Pri takejto cene sa však vyskytne otázka, či za svoje peniaze nedostanete lacný nepodarok, ktorý sa vám po niekoľkých použitiach rozpadne v ruke alebo skončí v skrini zavalený prachom. Odpoveď je však veľmi jednoduchá. Keďže sa väčšina svetiel, vrátane tých značkových, vyrába v Číne, za svoje peniaze vo väčšine prípadov dostanete svetlo štandardnej kvality, ktoré sa môže popýšiť niekoľkonásobným výkonom ako značkové a to len za zlomok zriaďovacej ceny drahšieho konkurenta.

Kvalita spracovania možno nebude až taká excelentná ako pri svetových značkách a v mnohých prípadoch nie je možná reklamácia (svetlo by sa neoplatilo posielať naspäť), takouto kúpou určite nič nepokazíte. Ak však chcete mať hrejivý pocit na duši z toho, že máte kvalitný výrobok svetovej značky, ktorý keď sa pokazí, razom dostanete nový kus, siahnite radšej po značkovom výrobku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *