Cyklistika pre odvážnejších

Ste vášnivým cyklistom a máte radi adrenalín? Ak vás pohltila cyklistika celým srdcom a chcete vyskúšať všetko, čo ponúka tento krásny šport, práve pre vás sú tu cyklistické disciplíny ako enduro, all mountain a downhill,  pri ktorých môžete prekonať samého seba, posunúť  hranice svojich možností o latku vyššie a využiť svoj jazdecký potenciál na maximum.

All mountain a enduro sú podobné disciplíny, ktoré sa od najrozšírenejšej disciplíny cross-country líšia niektorými podstatnými rozdielmi.

Základom je bicykel, ktorý by mal byť celoodpružený s vyššími zdvihmi (od 120mm a viac) na vidlici a tlmiči. Osadenie kvalitnejšími komponentmi by mala byť samozrejmosť. Pri tejto cyklistickej disciplíne si môžete vychutnať krásu prírody na maximum, žiadna cesta nebude pre vás problém, či už je udržiavaná alebo nie.

Kamene, šotolina, blato, lesné lúky, je len na vás, kam vás to zláka, ktoré lesné zákutie máte chuť „prebádať. Vďaka veľkým zdvihom váš bicykel dokonale „vyžehlí“ všetky nerovnosti. Nevýhodou niekedy môže byť vyššia hmotnosť takéhoto bicykla a šlapanie do kopca, kedy sa vďaka väčším zdvihom môžete cítiť ako na hojdačke. Väčšina nových modelov to má však dokonale vyriešené, pri šlapaní do kopca sa tlmič sám uzavrie a vidlicu si môžete sami uzamknúť.

Downhill je jedna z najnáročnejších disciplín, pri ktorej osedlávate „tátoša“ s veľmi vysokými zdvihmi (nad 180mm), ktorý si poradí s tými najhoršími podmienkami. Ľahko prekonáte korene stromov, poničenú a nespevnenú cestu, alebo najväčšie blato.

Vďaka hmotnosti bicykla (od 17kg) je bicykel vhodný len na zjazdy, kde sa nemusíte báť ani vyšších rýchlostí (nad 50km/h), váš bicykel to všetko dokonale zvládne. Pre pocit bezpečia vám dopomáha helma (integrála), chrániče lakťov, kolien a „korytnačka“(chránič chrbta), ktoré by mali byť pri tejto cyklistickej disciplíne samozrejmosťou.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *