Cyklistika v zime

Cyklisti, žiadne otáľanie, hor sa na bicykel aj v zimných mesiacoch! Zima nás predsa nemôže len tak odradiť. Je dôležité, aby sme si svoju fyzickú kondíciu udržiavali za každého počasia. S tým správnym oblečením na bicykel, dobrou náladou a samozrejme naštartovaným bicyklom sa dá urobiť zopár krásnych kilometrov aj v prípade, keď sa ortuť na teplomeru ledva vyšplhá nad 0°C.

Milovníci prírody si určite nenechajú ujsť jeden z krásnych cyklo výletov, akým je príjemná cyklistika lesnými cestičkami z Rače do Stupavy. Na tejto trase je potrebné zdolať nejeden kopček, ale keď je tá správna motivácia, tak mierne zadýchanie sa predsa nemôže byť žiaden problém. Trasa nie je náročná z hľadiska prejdených kilometrov, stačí zvládnuť približne 15 kilometrov po vyznačených a menej vyznačených lesných cestičkách.

Tento výlet je určený nielen pre cyklo nadšencov, ale aj pre víkendových cyklistov. Občas sa pozastaviť, urobiť si prestávku a poobzerať si krásy zimnej prírody. Potom sa posilniť a pokračovať znovu za svojím cieľom.

Je niekoľko možností ako sa dostať až do Stupavy, môžete svoje pedále nasmerovať cez Borinku alebo Mariánku, pričom obidve tieto cesty majú svoje čaro. Pokiaľ sa vyberiete na smer Borinka, tak by bolo hriechom neurobiť si malú prestávku a obzrieť si zrúcaninu hradu Pajštún, ktorý je v tejto obci obľúbeným turistickým miestom.

No a v prípade, že si zvolíte smer Mariánka, taktiež nezaháľajte. Je to malebná obec západného Slovenska, jedná sa o známe pútnicke miesto, ktoré sa považuje za najstaršie na území bývalého Uhorska. Táto slovenská obec samozrejme stojí za bližšie nahliadnutie, na našom výlete nie je obcou, ktorou by ste mali len tak prefrčať. No a do cieľovej rovinky, z obidvoch spomínaných obcí, je to do Stupavy už len pár kilometrov príjemnej cyklistiky.

A čo už by to bol za cyklovýlet bez poriadneho obeda, na ktorý máte po takto namáhavom výkone samozrejme nárok. Pri ňom načerpáte novú energiu, vydýchnete si, prípadne sa môžete posilniť v stupavskom pivovare a môžete sa vrátiť späť do Bratislavy, ako inak než na vašich dvoch kolesách.

No a pre lenivcov, ktorí síce zvládnu trasu z Rače do Stupavy, avšak sú mierne zdolaní únavou, máme pre cestu späť plán B. Pomerne rýchlo a pohodlne sa vedia dostaviť do tepla svojich domovov prostredníctvom vláčika, ktorý prechádza cez Devínsku Novú Ves smerom od  našich rakúskych susedov až do Bratislavy.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *