Cyklistikou ku zdraviu

Cyklistika patrí medzi športy, ktoré sú zamerané najmä na kondičné precvičenie nášho tela. Pri dlhších cyklistických výletoch si ňou zlepšujeme kapacitu našich pľúc a taktiež ochraňujeme svoje srdce. Dlhodobé venovanie sa cyklistike zapríčiní, že pri zvýšenej pohybovej aktivite dochádza omnoho neskôr k výraznému zvyšovaniu tepovej frekvencie.

Takisto, tepová frekvencia sa vám vráti po námahe podstatne skôr do normálneho stavu. Takýmto spôsobom svoje srdce „trénujeme“ a vyvarujeme sa tak jeho prípadným ochoreniam v budúcnosti. Pre precvičovanie telesnej kondície sa výborne hodia fitness bicykle.

Svojou konštrukciou sa výrazne podobajú cestným bicyklom, takisto aj svojou nízkou váhou, avšak môžeme nájsť niekoľko rozdielov ako sú rovné riadidlá, širšie plášte a upravené sedlo, vďaka čomu máte zabezpečený vzpriamenejší a pohodlnejší posed.

Fitness bicykle sú tak výbornou alternatívou k cestným, avšak s tým rozdielom, že sa budete cítiť pohodlnejšie. Tréning na takomto bicykli je vďaka tomu dostupný pre širšiu skupinu ľudí a bicykel môže používať viacero osôb bez toho, aby ho bolo nutné zložito nastavovať.

Tréning môžete skombinovať s rôznymi výživovými doplnkami, ktoré vám dodajú energiu a potrebné minerály a vitamíny, ktoré telo počas pohybovej aktivity stráca. Takisto nesmiete zabúdať ani na dostatočný pitný režim, aby nedochádzalo k dehydratácii organizmu.

Aby ste mali svoj tréning pod kontrolou, môžete využiť služby snímačov tepovej frekvencie, tzv. pulzmetrov, ktoré pomocou prídavného hrudného pásu alebo bezdrôtovo snímajú činnosť vášho srdca, čím si môžete jednotlivé tréningy porovnávať a spraviť si svoj presný tréningový harmonogram. Väčšina takýchto prístrojov sa dá na fitness bicykle bez problémov pripevniť, najmä ak si zaobstaráte pulzmeter, ktorý je na cyklistiku priamo určený.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *