Garmin Edge 800 – skvelý pomocník každého cyklistu

Leto sa už nekompromisne blíži a prichádza doba, keď budeme svojich dvojkolesových miláčikov vyťahovať von čím ďalej tým častejšie. Spoločne s ním prichádza spoznávanie nových zaujímavých cyklistických destinácií, ktoré lákajú nejedného cyklistu túžiaceho po dobrodružstve. Aby sme sa pri našich potulkách nestratili, určite nám príde vhod GPS navigácia. Dnes si predstavíme nový kúsok v podobe plnohodnotnej GPS navigácie pre cyklistov a to Garmin Edge 800.

Novinka na našom trhu je nástupcom predošlej legendy Edge 705, ktorá si v cyklistike vďaka spojeniu praktickosti s funkčnosťou vydobyla veľmi veľkú popularitu.

Plnohodnotný cyklopočítač Edge 800 v spojení s veľmi presným a vysokocitlivým satelitným GPS kráča v jeho šľapajách a kopíruje to najlepšie z predchodcu. Pomocou hrudného pásu môžeme takisto ako v minulosti svoj stroj zmeniť i na športtester a pripojiť snímač kadencie, čím nám namiesto niekoľkých cyklopočítačov postačí len jeden prístroj. Oproti predchodcovi môžeme nájsť aj niekoľko rozdielov.

Prvú viditeľnú zmenu môžeme uvidieť hneď v spracovaní a rozmeroch, nový model má menšie rozmery a na bicykle ho pripojíte pomocou gumičky, kde bol v minulosti využívaný pevný plastový držiak.

Ovládanie je prispôsobené cez dotykový displej, ktorý ponúka množstvo voliteľných informácií zobrazovaných súčasne, či už je to ubehnutý čas, aktuálna rýchlosť, vzdialenosť, nadmorská výška a iné. Ponúka ešte rýchlejšiu a jednoduchšiu obsluhu, celý pristroj je vďaka tomu pre užívateľa omnoho „priateľskejší“.

Garmin Edge 800 je veľmi podareným modelom, ktorý „vychytal“ muchy svojho predchodcu a určite osloví veľké množstvo priaznivcov cyklistiky. Pre každého cyklistu bude určite plnohodnotným spoločníkom aj pri tých najdobrodružnejších výjazdoch, pomocou neho bude mať každý jazdec všetky dôležité informácie neustále na dosah ruky.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *