Giro d´Italia 2012 odštartované

Prestížne cyklistické podujatie Giro d´Italia už odštartovalo . Poprední svetoví jazdci prevetrajú svoje bicykle na 21 náročných etapách. Za sebou máme už prvé tri, ktoré sa konali v Dánsku, a v ktorých sa predstavil aj náš slovenský reprezentant Martin Velits.

Neuvidíme na nich ale Alberta Contadora, ktorý je známy svojim dopingovým škandálom a ani Cadela Evansa, ktorý sa venuje prípravám najmä na Tour de France. Spomedzi svetových velikánov sa však predstavil Saganov kolega z tímu Liquigas Cannondale, Ivan Basso.

Prvú etapu, ktorá štartovala v dánskom Herningu (8,7 km), najlepšie zvládol a ružový dres lídra získal Američan Taylor Phinney, ktorý dokázal danú trasu prejsť za 10:26 min. O deväť sekúnd za ním skončil Brit Geraint Thomas, prvú trojku uzatvoril Dán Alex Rasmussen. Náš slovenský reprezentant Martin Velits sa umiestil na 39. mieste.

Druhá etapa, konajúca sa takisto v Herningu s dĺžkou 207km najlepšie vyhovovala špecialistovi na šprinty, aktuálnemu majstrovi sveta, Britovi Markovi Cavendishovi. Sekundoval mu Matthew Harley Goss z Austrálie a tretiu priečku si odniesol Geoffrey Soupe z Francúzska. Čelo celkového poradia po druhej etape si udržal stále majiteľ ružového trička, Taylor Phinney. Martin Velits skončil na 56-tej priečke.

Tretia etapa, dlhá 190km, sa konala takisto v Dánsku, v Horsense. Prvenstvo si odniesol Austrálčan Matthew Goss . Druhú priečku obsadil Argentínčan Juan José Haedo a tretie miesto si vybojoval Američan Tyler Farrar. Víťaz predošlej etapy, Brit Mark Cavendish, ako aj celkový doterajší víťaz Taylor Phinney, ktorý si aj po tretej etape stále udržuje prvenstvo, niekoľko desiatok metrov pred cieľom spadli.

Nasledujúci ďalší štart dvojice by však nemal byť ohrozený. Slovák Martin Velits sa umiestil 88., jeho celková priečka má číslo 40. Po dni voľna má Giro d´Italia na programe nasledujúcu štvrtú etapu a celé podujatie sa presúva do Talianska.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *