Kedy je vhodná doba na kúpu bicykla a kde ho kúpiť?

Ak ste sa rozhodli kúpiť si nový bicykel, veľmi podstatnou vecou je, odkiaľ ho budete mať a kedy je vhodná doba si ho kúpiť. Mnoho ľudí si kupuje bicykel počas sezóny, no vtedy sú obvykle ceny najvyššie a bicykel si tak kúpite za plnú sumu. Existujú ale spôsoby, ako môžete pri kúpe bicykla ušetriť nemalé množstvo peňazí.

Najlepší čas na kúpu bicykla je obdobie tesne po letnej sezóne, kedy sa uskutočňujú výpredaje minuloročných modelov väčšiny značiek bicyklov a vy tak môžete ušetriť niekoľko desiatok percent z pôvodnej ceny bicykla. Najmä bicykle prestížnejších značiek, ktoré ponúkajú najširšiu škálu modelov. Pôvodné ceny takýchto bicyklov sú obvykle dosť vysoké a nepredávajú sa tak často ako iné značky, takže si budete môcť z čoho vybrať.

Predajne bicyklov sa nevyskytujú na každom mieste, keďže kúpa bicykla nie je každodenná záležitosť. Väčšina ľudí má vo svojom okolí len zopár predajní na výber a preto je mnohokrát veľmi ťažké si vybrať niektorú z nich. Pokiaľ ste sa ešte stopercentne nerozhodli, aký bicykel by ste si chceli kúpiť a máte len nekonkrétnu predstavu, dobrým riešením je „obehnúť“ najbližšie predajne naokolo a zistiť ich aktuálnu ponuku, takisto aké značky bicyklov ponúkajú. Podľa toho sa ľahko orientujete a môžete si porovnať ceny týchto predajní s cenami na internete. Ľahko tak nájdete najvýhodnejšiu ponuku a zistíte, či sa vám oplatí kúpiť si daný bicykel v kamennom obchode, alebo na internete. Pokiaľ ste náročnejším cyklistom a máte záujem o prestížnejšiu značku, vaša kúpa sa môže mierne skomplikovať, pretože zastúpenia takýchto značiek sú len v určitých, najmä väčších mestách a nemusíte mať k nim najbližšie. Nevýhodné je to najmä pri povinnej garančnej prehliadke, ktorú musí absolvovať každý nový zakúpený bicykel mesiac po kúpe, kde vám kompletne prekontrolujú jeho stav a nastavia ho. Absenciou tejto prehliadky by ste prišli o záruku bicykla.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *