Kupujeme bicykel z druhej ruky

Ak sa rozhodneme pre kúpu bicykla, máme na výber z dvoch možností, môžeme si kúpiť úplne nový z cyklopredajne či z internetu, alebo si kúpiť starší, z bazáru alebo od niekoho známeho. Kúpu nového bicykla uprednostňujeme najmä vtedy, ak si kupujeme bicykle, ktoré sú nižších cenových kategórií, alebo máme potrebu byť pri kúpe bicykla prvým majiteľom.

V prípade, že si nemôžeme dovoliť kúpu nového bicykla z finančných dôvodov, alebo chceme bicykel s vyššou výbavou, avšak za nižšiu cenu, kúpa bicykla z druhej ruky je výborným riešením, ktoré je v dnešnej dobe hojne využívané.

Pri kúpe bicykla z druhej ruky je najlepšie poobzerať sa po inzerátoch na internete, ktoré sa vyskytujú najčastejšie na portáloch o cyklistike. K dispozícii máte celkom široký výber, vďaka čomu môžete s vysokou pravdepodobnosťou nájsť presne taký bicykel, ktorý by čo najviac vyhovoval vašim požiadavkám.

Ak sa rozhodnete pre jeho kúpu, odporúčaným spôsobom je vyskúšať si bicykel osobne. Nielenže sa vyhnete prípadnému podvodu, môžete si na vlastné oči skontrolovať stav bicykla, o ktorom fotky na internete nemusia vždy pravdivo vypovedať.

Pri osobnej prehliadke sa zamerajte najmä na funkčnú stránku bicykla, či bol pravidelne servisovaný a či bolo o všetky namáhané(pohyblivé) časti patrične postarané. Chod vidlice, tlmiča(celoodpružený bicykel) by mal byť čo najlepší, takisto aj nastavovanie ich rôznych vlastností. Dôležitá je aj kontrola rámu, drobné škrabance či kozmetické vady sú bežnými sprievodnými javmi pri používaní, avšak rám nesmie byť prasknutý. Aj pri opätovnom zvarení rámu sa úplne zmenia jeho pôvodné vlastnosti a mohol by ohroziť vašu bezpečnosť.

Kolesá by mali byť vycentrované, bez prasklín a koleso by sa malo na náboji ľahko otáčať. Ostatné komponenty je taktiež vhodné skontrolovať, avšak nemusíme im venovať prílišnú pozornosť, pokiaľ sú po funkčnej stránke v poriadku.

Pri preberaní bicykla požadujte aj doklad o zakúpení, takisto aj záznamy o prevedených servisných kontrolách a prekontrolujte si výrobné číslo na ráme(najčastejšie sa nachádza na spodnej strane), aby ste mali istotu, že nekúpite kradnutý „kúsok“. Ak by ste kúpili odcudzený bicykel, nielenže by ste mohli mať z toho problémy, navyše, pri odovzdávaní bicykla príslušným orgánom by vám nikto vaše peniaze za zakúpený bicykel určite nevrátil.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *