Kvalitný rám – srdce bicykla

Kúpa nového bicykla so sebou prináša množstvo otázok ohľadom kvality a spoľahlivosti. Predsa len, nový prírastok do „rodiny“ našich bicyklov nie je každodennou záležitosťou a od našej investície očakávame bezproblémový chod na niekoľko (aj desiatok) rokov.

Často sa preto pozastavujeme nad tým, či náš bicykel takúto dobu vydrží a či ho budeme môcť bezpečne využívať na všetky naše plány.

V nejednom cyklistickom obchode môžeme nájsť rôzne značky bicyklov, ktoré sú „ovešané“ komponentmi ešte širšieho zoznamu výrobcov, ktoré sa líšia svojimi vlastnosťami, spoľahlivosťou a kvalitou spracovania.

Všetky tieto bicykle však majú jednu vec spoločnú a tou je základ. Každý seriózny výrobca vynakladá čo najväčšie úsilie na to, aby ponúkol svojim zákazníkom čo najlepšiu reprezentáciu vlastnej značky v podobe kvalitného rámu.

Rám každého bicykla je takou súčasťou, ktorá na našom bicykli zostane prakticky stále počas celej jeho životnosti. Tvorí hlavný pilier, na ktorý možno nadviazať množstvo komponentov, ktoré neustále vylepšujeme alebo obmieňame. Musí preto vedieť čeliť veľkej váhe jazdca, vysokým tlakom, ktoré sú naň vyvíjané a niekedy aj silným pádom, ktoré zažíva neraz každý cyklista.

Dôkladné technologické postupy s patričným výberom vhodnej zliatiny patria preto pri zhotovovaní rámu každou cyklistickou značkou medzi najdôležitejšie body pri výrobe vlastných bicyklov. Spojené s nimi sú dôkladné testy v laboratórnych podmienkach, ale aj testy prevádzané skúsenými odborníkmi priamo v teréne, aby bol konečný produkt spoľahlivý a náš nový bicykel sme si mohli bez problémov užívať aj desiatky rokov.

Ak by mal niekto pochybnosti o tom, že spoločnosti nevydávajú pri výrobe rámu dostatok úsilia, stačí sa pozrieť na fakt, že cyklistické značky neraz poskytujú na svoj rám aj doživotnú záruku.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *