Lídrom Giro d´Italia je po 9 etapách Ryder Hesjedal, Velits sa drží tesne pod stovkou

Máme za sebou ďalších 6 etáp aktuálneho ročníka prestížnej cyklistickej súťaže Giro d´Italia. Štvrtá etapa, ktorá sa konala už v talianskej Verone s dĺžkou 32,2km sa niesla v podobe časovky tímov, v ktorej kraľovali jazdci tímu Garmin-Barracuda. Američan Taylor Phinney stratil svoje prvenstvo, obral ho o neho Ramunas Navardauskas, jazdec z víťazného tímu. Martin Velits si vylepšil celkové umiestnenie a posunul sa na 35. priečku.

V piatej etape vedúcej z Modeny do Fana s dĺžkou 209 km triumfoval Brit Mark Cavendish, druhý skončil Austrálčan Matthew Harley Goss, trietiu priečku získal domáci pretekár, Talian Daniele Bennati. Najvyššia priečka priebežného poradia naďalej patrila Ramunasovi Navardauskasovi z Litvy. Náš slovenský reprezentant Martin Velits skončil 59.-ty, čím sa posunul na 31. priečku v priebežnom poradí.

Následne jazdci prevetrali svoje bicykle na šiestej etape vedúcej z Urbina do Porta Sant’Elpidio s dĺžkou 210km. Radosť z víťazstva pocítil Miguel Ángel Rubiano  z Kolumbie, sekundoval mu Adriano Malori, ktorý sa tak dostal na čelo priebežného poradia. Trojicu uzatváral Michal Golas z Poľska. Náš jediný reprezentant obsadil až 112. priečku, čím v priebežnom poradí klesol až na 101. miesto.

Siedmu etapu vedúcu z Recanati na Rocca di Cambio vyhral Talian Paolo Tiralongo. Na trase dlhej 202 km sa druhý umiestnil jeho krajan Michele Scarponi a trojicu zavŕšil Luxemburčan Fränk Schleck. Celkové priebežné poradie sa opäť dočkalo zmeny, keď žezlo prevzal Kanaďan Ryder Hesjedal. Slovák Martin Velits si v ňom udržal svoju predošlú pozíciu, ktorá sa po jeho 104. priečke v tejto etape nezmenila.

Ďalšia etapa viedla zo Sulmony na Lago Laceno. Náročné stúpanie s dĺžkou 229km najlepšie zvládol Talian Domenico Pozzovivo, tesne za ním skončili dvaja Španieli, Benat Intxausti a Joaquim Rodríguez. Posledný menovaný sa v priebežnom poradí posunul na druhé miesto, líder priebežného poradia zostal nezmenený. Martin Velits sa umiestnil na 79. mieste.

Deviata etapa s dĺžkou 166km preverila schopnosti jazdcov a ich bicykle na trati vedúcej zo San Giorgia del Sannio do Frosinone. Najlepšie sa umiestnil Španiel Francisco Ventoso, ktorému patrila prvá priečka, poradie zavŕšil Talian Fabio Felline a jeho krajan Giacomo Nizzolo. Celkové priebežné poradie na prvých troch priečkach zostalo nezmenené, pozíciu favorita si naďalej udržal Ryder Hesjedal. Náš Slovák sa umiestnil na 56. mieste, v priebežnom poradí je 92.-hý.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *