Máte radi adrenalín? Vyskúšajte downhill

Čas letných dovoleniek sa neúprosne blíži a my si už pomaly, ale isto začíname plánovať, ako čo najlepšie stráviť nasledujúce leto a perfektne si ho užiť. Vášniví milovníci cyklistiky mávajú v tomto období chuť preskúmať krásy svojho okolia, ale aj túžbu vycestovať do zahraničia a objavovať čaro tunajších cyklotrás.

Nájdu sa však aj nadšenci, pre ktorých by takáto dovolenka nebola príliš zaujímavou a aj keď by radi v lete využili bicykle, vyhľadávajú spôsoby, pri ktorých by sa mohli viac odreagovať, zažiť väčšie vzrušenie a pocítiť vôňu nebezpečenstva, pri ktorom by aj malá chybička mohla znamenať bolestivý pád.

Ak patríte aj vy medzi takúto skupinu ľudí, tým pravým orechovým bude pre vás určite downhill. Rýchla jazda prudkým kopcom dolu dokáže naplno preveriť vaše schopnosti a prinesie vám neopakovateľný zážitok.

Plne odpružené downhillové bicykle vďaka vysokým zdvihom vidlice a tlmiča dokážu stlmiť každú nerovnosť a tým vyvinúť veľkú rýchlosť, pri ktorej prudko stúpne hladina adrenalínu vo vašom tele.

Pokiaľ nemáte dostatok financií na to, aby ste si mohli zakúpiť bicykel určený pre downhill, prípadne nie ste si istí, či by tento druh cyklistiky udržal aj na dlhšiu dobu vašu pozornosť, radosť z jazdy môžete naplno zažiť v niektorom z bike parkov, ktoré sa vyskytujú u nás, v neporovnateľne väčšom počte však v ostatných častiach celej strednej Európy.

Priamo v parku si môžete požičať špičkové downhillové bicykle svetových značiek, ktoré bežne nikde neuvidíte, ale aj doplnky vrátane integrálnej prilby a kompletnej sady chráničov, aby ste boli počas vašej zábavy čo najviac chránení. Pokiaľ nemáte žalúdok na najprudšie zjazdy, vo väčšine parkov môžete nájsť množstvo rôznych trás, ktoré sú rozdelené podľa obtiažností. Určite si preto vyberiete takú trať, ktorá vám bude svojím profilom, ale aj náročnosťou skvelo vyhovovať.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *