Nežnejšie polovičky a ich cyklistická výbava

Cyklistika patrí medzi športy, ktorým sa venuje najmä mužská časť populácie. Podobne ako v každom športe, aj tu môžeme nájsť výnimky v podobe žien, ktoré objavili taktiež jej čaro a patrične sa jej venujú. Výbava žien pri tomto športe je veľmi podobná ako u mužov, avšak môžeme tu nájsť množstvo zmien, ktorými sa od nich odlišujú.

Zmeny sa týkajú najmä samotného bicykla, dámske bicykle majú mierne pozmenenú geometriu rámu, pretože ženy nemajú ťažisko svojho tela na rovnakom mieste ako muži. Značný rozdiel môžeme vidieť aj v posede, kde nájdu svoje opodstatnenie špeciálne určené sedlá pre ženy, ktoré im zabezpečia pohodlie aj pri dlhších cyklistických výletoch.

Rozdiel môžeme spozorovať aj v použití farieb. Prevládajú svetlejšie a jemnejšie odtiene, najmä bledomodrá, ružová, fialová, vďaka čomu sú rámy bicyklov dostatočne odlišné od mužskej populácie, takisto aj farby a strihy cyklistického oblečenia. Aj keď je výber pre ženy patrične zúžený, nie je problém nájsť dámske bicykle presne pre vaše potreby. Každá cyklistická značka ponúka v každej cyklistickej kategórii aspoň jeden typ dámskeho bicykla, takže sa nemusíte obávať toho, že by ste si nemali z čoho vybrať.

V najvyšších cyklistických súťažiach u nás, ale aj vo svete, majú ženy taktiež svoje zastúpenie a vo vrcholovom športe dosahujú výborných výsledkov. V minulosti sa cyklistike ženy skoro vôbec nevenovali, ale vďaka vývoju a modernizácii ženskej ale aj samotnej cyklistiky, ktorá sa za posledné roky dostala omnoho viac do popredia, prejavuje o tento šport záujem čoraz viac dievčat a žien. Pre cyklistiku je to veľký prínos, pretože oslovuje čoraz širšiu skupinu ľudí.

Prognózy ukazujú, že ženská cyklistika sa bude aj naďalej rozširovať a dámske bicykle, ako aj ich doplnky neupadnú do zabudnutia, práve naopak, budú sa tešiť čoraz väčšej obľube.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *