Peter Sagan a jeho účasť na Tour de France 2012

Jeden z najúspešnejších slovenských jazdcov, Peter Sagan, bude štartovať na najprestížnejších cyklistických pretekoch Tour de France, ktoré sa budú túto sezónu konať už po deväťdesiaty deviaty krát.

Po mimoriadne úspešnej sezóne 2011, v ktorej zaznamenal 3 mimoriadne cenné etapové víťazstva na španielskej Vuelte a takisto aj prvenstvá na Okolo Sardínie a Okolo Poľska, bude Tour de France pre Petra Sagana príjemným zavŕšením novej sezóny a neoceniteľným zdrojom nových skúseností. Jeho hlavnou úlohou na pretekoch bude pomáhať svojim kolegom z tímu Liquigas Cannondale, Ivanovi Bassovi a Vincenzovi Nibalimu, ktorí sú v danom tíme tohtoročnými „ťahúňmi“.

Tour de France má v tomto roku naplánovaný štart na 30. júna (koniec 22. júla) s účasťou najlepších cestných cyklistov sveta. Poprední jazdci ako Alberto Contador, Cadel Evans , Denis Menchov , Tony Martin, či bratia Andy a Fränk Schleckovci budú pre Petra Sagana značnou konkurenciou.

Počas 20 etáp to nikto z nich nebude mať ľahké, avšak, ak by skvelé výkony Petra Sagana pokračovali v rovnakom tempe ako v minulej sezóne aj túto sezónu, s pomocou tímových kolegov by mohlo byť z jeho snahy na týchto pretekoch celkom pekné umiestnenie. Tým Liquigas Cannondale má nakročené tým správnym smerom a do Petra vkladá tento rok veľké nádeje, čo ho môže vystaviť dostatočne veľkému tlaku a priamoúmerne sa to môže prejaviť aj na jeho výkonoch.

Pred samotnou Tour de France sa však ešte Peter popasuje s pretekmi v Katare a Ománe a niekoľkými ďalšími jednodňovými pretekmi, ktoré ukážu, akým smerom sa bude uberať jeho tohtoročný výkon, ako aj ďalšie pôsobenie v tíme Liquigas.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *