Peter Sagan predĺžil svoju zmluvu

Jeden z najlepších slovenských cyklistov, Peter Sagan, predĺžil so svojim zamestnávateľom, tímom Liquigas Cannondale zmluvu o tri roky a to až do konca roku 2014.

Slovenský rodák podáva vo svojom tíme skvelé výkony, čo prezentoval na popredných cyklistických podujatiach. Pre svojich tímových kolegov vykonáva neoceniteľné množstvo práce a značnou mierou zviditeľňuje vo svete našu krajinu. Pochváliť sa môže nielen svojou značnou pomocou, navyše aj on sám stál už niekoľkokrát na stupni víťazov.

Naposledy sa utkvel výborným výkonom na podujatí WorldTour Amstel Gold Race, ktoré sa konalo minulú nedeľu s dvoma slovenskými zástupcami, Petrom Saganom a Petrom Velitsom (skončil 85.). Sagan sa objavil na tomto podujatí iba 4 dni po tom, čo absolvoval bolestivý pád na ďalšej cyklistickej súťaži vo Fléche Brabanconne.

Na trase vedúcej z Maastrichtu do Valkenburgu s dĺžkou 260 km mal Sagan našliapnuté na celkové víťazstvo, avšak pár desiatok metrov pred cieľom ho predbehli talian Enrico Gasparotto a Belgičan Jelle Vanendert, ktorý sa umiestnili na stupni víťazov v rovnakom poradí. Na podujatí konajúcom sa v Holandsku sa tak Saganovi ušlo výborne tretie miesto.

Vo svetovom rebríčku WorldTour UCI sa ziskom 50-tich bodov posunul z piateho miesta na druhé, čo je v histórii Slovenska veľmi nevídaným umiestnením a nečakaným úspechom.

Najbližšie čakajú Petra Sagana preteky Okolo Kalifornie, ktoré sa však uskutočnia až v máji, preto ho vo svetovom rebríčku môže za tento čas predbehnúť ešte nejeden svetový cyklista. Prvýkrát vo svojej kariére sa taktiež predstaví aj na najprestížnejšej cyklistickej súťaži Tour de France, ktorá má svoj štart naplánovaný koncom júna a schopnosti jazdcov preverí celkovou dĺžkou 3,5 tisíc kilometrov.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *