Peter Sagan zakončil Tour of California piatym víťazstvom

Tretia etapa Okolo Kalifornie vedúca zo San Jose do Livermoresa s dĺžkou 185,5km sa niesla v podobnom duchu predošlých dvoch etáp, keď si ďalší triumf v poradí vybojoval s pomocou tímových kolegov Peter Sagan. Na trati s prudkým záverečným stúpaním za ním skončili Heinrich Haussler z Austrálie a Tom Boonen z Belgicka. Velits obsadil 19. priečku.

Kto by po troch predošlých etapách čakal v tej ďalšej, najdlhšej zo všetkých, iného víťaza než nášho rodáka, mýlil by sa. Štvrtým víťazstvom v rade predčil Sagan očakávania a uspel tak aj na trati zo Sonory do Clovisu, kde jazdci prevetrali svoje bicykle na dĺžke 209,6km. Siedme víťazstvo v jeho kariére na tomto podujatí znamenalo vyrovnanie rekordu, ktorý držal Američan Levi Leipheimer.

Na stupňoch víťazov sa hneď za Saganom umiestnil ako v predošlej etape Heinrich Haussler, trojku však uzatváral iný pretekár, bol ním jeho krajan Michael Matthews. Velits prišiel do cieľa 14-ty.

V piatej etape jazdil každý jazdec sám za seba, na programe bola časovka jednotlivcov, čo pre Sagana nie je najsilnejšia parketa. Na trati v Bakersfielde s dĺžkou 29,7 km sa umiestnil až 52-hý, čo sa výrazne podpísalo na jeho celkovom priebežnom poradí. Etapu vyhral Američan David Zabriskie, ktorý taktiež ovládol priebežné poradie.

Druhý skončil Nemec Jens Voigt a poslednú priečku na stupni víťazov obsadil Američan Tejay Van Garderen. Sagan prišiel o žltý dres pre vedúceho pretekára a klesol až na 31. priečku, predstihol ho aj Peter Velits, ktorý skončil 6- ty a v celkovom poradí sa posunul na 5-tu priečku.

Veľmi zaujímavá bola etapa s číslom 6 vedúca z Palmdale do Big Bear Lake s dĺžkou 186,3 km, kde sa o druhú priečku „pobili“ naši dvaja rodáci Sagan s Velitsom s úspešnejším koncom pre Sagana.

Obidvaja tak stáli súčasne na stupni víťazov za Francúzom Sylvainom Georgesom, ktorý skončil prvý. Sagan sa posunul na 25. priečku, Velits si polepšil a v celkovom poradí bol už štvrtý.

Siedma etapa sa našim rodákom príliš nevydarila, keď bicykle vedúcich pretekárov boli od nich  vzdialené niekoľko minút. Peter Velits skončil 24., čím si v priebežnom poradí pohoršil na 20. priečku, Sagan sa umiestnil až 71-vý, priebežne mu patrila priečka číslo 42. Etapu vedúcu z Ontaria do Mt. Baldy s dĺžkou 126km vyhral Holanďan Robert Gesink, čím sa posunul na prvú priečku priebežného poradia.

Druhý skončil Darwin Atapuma Hurtado z Kolumbie a priečku číslo tri obsadil jeho krajan Fabio Andres Duarte Arevalo.

Na lámanie chleba prišiel čas v poslednej ôsmej finálnej etape, kde na úspešné výkony z úvodných etáp nadviazal svojim výkonom Peter Sagan svojim piatim víťazstvom na Tour of California, v etape v Los Angeles s dĺžkou 72 km a prekonal tak rekord, ktorý držal Levi Leipheimer . Druhý skončil Tom Boonen z Belgicka a tretia priečka patrila Geraldovi Ciolekovi z Nemecka. Konečné poradie Okolo Kalifornie ovládol víťaz predošlej etapy, Robert Gesink, priečka s číslom dva patrí Američanovi Davidovi Zabriskiemu a trojku uzatvára jeho krajan Thomas Danielson. Velits skončil 39. a patrí mu konečná 20-ta priečka, Sagan je v konečnom poradí 42-hý.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *