prvá pomoc pri bolesti hlavy

Pri bolesti hlavy

\"prváAká je odporúčaná, rýchla a účinná prvá pomoc pri bolesti a bolestiach hlavy? Viac podrobnosti, informácií a odporúčaných návodov sa dozviete v tomto článku.

Prvá pomoc pri bolesti hlavy

Bolesť hlavy, podobne ako bolesť v krku, nie je choroba sama o sebe, ale symptóm  a môže signalizovať menej závažné ale aj viac závažné ochorenie. Bolesti hlavy sú rôznorodé: môže ísť o ostrú, píchajícú bolesť, ale aj tupou alebo pulzujúcu, navyše na rôznych miestach hlavy.

Môže sa tiež objaviť raz za mesiac, ale napríklad aj niekoľkokrát denne. Lekárske vyšetrenia v takom prípade preto nie je celkom jednoduché.

Najčastejšie príčiny bolesti

Medzi najčastejšími príčinami bolesti hlavy sú: stres, zlé držanie tela, únava, hlad alebo dehydratácia (nedostatok vody), nedostatok spánku/nekvalitný spánok, ale napríklad aj príliš veľa vypitej kávy alebo alkoholu.

Všeobecne môžu pravidelné bolesti hlavy vzniknúť z nezdravého životného štýl. Ale spôsobiť ich môžu napríklad aj nesprávne dioptrie v okuliaroch alebo dlhé pozeranie na obrazovku počítača.

Ako sa bolesti hlavy zbaviť alebo ako jej predísť?

  • hlavná rada znie: často a veľa piť a pravidelne odpočívať
  • nepreháňať to s alhokolom, kávou a liekmi
  • ak vás bolesť hlavy zasiahne, môžete skúsiť studený obklad alebo stlačenie a šúchanie tlakových bodov (napr. na spánkoch)
  • privoňajte si k mäte piepornej
  • zatvorte oči a zhlboka dýchajte
  • vyrazte na prechádzku do prírody, do lesa

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *