Príprava na TdF 2012? U Sagana a Velitsa na výbornú

Tour  de France 2012 je už predo dvermi, jej štart je naplánovaný koncom tohto mesiaca, množstvo popredných svetových pretekárov sa preto snaží dostať sa do svojej najlepšie formy.

Rovnako to platí aj u nášho slovenského reprezentanta a člena tímu Liquigas-Cannondale, Petra Sagana, ktorý svoje schopnosti momentálne preveruje na podujatí s názvom Okolo Švajčiarska (Tour de Suisse) a preukazuje výsledky odzrkadľujúce veľmi dôkladnú a efektívnu prípravu. Spolu s ním tu testuje svoju formu aj ďalší Slovák z tímu Omega Pharma – QuickStep, Peter Velits, pre ktorého je to taktiež príprava a generálka pred TdF 2012.

Tour de Suisse odštartovali svoju púť prvou etapou, ktorou bola časovka v Lugane. Na trati dlhej 7,3km nemohol Peter Sagan začať lepšie, než víťazstvom. Profil trate mu skvele sedel a aj napriek tomu, že nie je v roli favorita na tomto podujatí, mohol sa tešiť z úvodného triumfu.

Na druhom mieste skončil minuloročný víťaz a domáci jazdec, Fabian Cancellara, ktorý je tento rok jeden z hlavných ašpirantov na celkový triumf. Trojku uzatváral Saganov tímový kolega Moreno Moser z Talianska, Velits obsadil 19. priečku.

O deň neskôr prišla na rad etapa, ktorá svojim profilom Saganovi príliš nevyhovovala a dalo sa očakávať, že svoje sily bude šetriť na nasledujúcu etapu. Dianie tomu napovedalo a na trati dlhej 218,3 km smerujúcej z Verbanie do Verbieru zaostal, čo sa prejavilo jeho 139. priečkou. Triumfovali bicykle iných pretekárov, z víťazstva sa tešil Rui Alberto Faria Da Costa z Portugalska, druhé miesto obsadil Luxemburčan Fränk Schleck a poslednú víťaznú priečku získal Španiel Mikel Nieve Ituralde. Velitsovi sa darilo o niečo lepšie než Saganovi, umiestnil sa 39-ty.

V nasledujúcej tretej etape vedúcej z Martigny do Aarbergu s dĺžkou 194,7 km opäť triumfoval Peter Sagan, ktorý nedal súperom žiadnu šancu a v závere etapy ich prešpurtoval. V tesnom závese za ním skončili Baden Cooke z Austrálie a Brit Ben Swift. Peter Velits skončil na 47. mieste. Priebežné celkové umiestenia našich oboch pretekárov sú u Sagana 110. priečka, Velits má priečku s číslom 32. V nasledujúcich dňoch nás čaká ešte zvyšných šesť etáp.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *