Sagan potvrdzuje skvelú formu víťazným ťažením v Kalifornii

Náš v súčasnosti najlepší slovenský reprezentačný jazdec Peter Sagan preveruje svoje schopnosti pred účinkovaním na Tour de France na podujatí s názvom Okolo Kalifornie (Tour of California 2012). Podujatie, ktoré odštartovalo túto nedeľu a prelína sa s Girom d’Italia má na programe dokopy osem etáp, ktoré otestujú schopnosti jazdcov na dĺžke 1184,1 km.

Preteky majú ešte jedného slovenského zástupcu, spoločne so žilinským rodákom Saganom zasadol za bicykle aj Peter Velits.

Prvá etapa mala svoj začiatok a koniec namierený zo Santa Rosa s dĺžkou 186,5 km. Žltý dres pre víťazného pretekára získal Peter Sagan. Svoje špurtérske schopnosti zúročil prvým miestom aj napriek tomu, že ho pár kilometrov pred cieľom postihol defekt. Napriek tejto nešťastnej udalosti a s pomocou svojich kolegov z tímu Liquigas-Cannondale sa vrátil späť na čelo pelotónu. Poradie prvých troch jazdcov uzatváral Heinrich Haussler z Austrálie a Američan Fred Rodriguez. Výborné umiestnenie vybojoval aj Peter Velits, ktorému sa ušla pekná 21. priečka.

Druhá etapa Okolo Kalifornie sa tiahla zo San Francisca do Santa Cruz a merala 188,5 km. Výborná forma Sagana sa odzrkadlila opäť, keď súperom nedal žiadnu šancu. Počas etapy sa nevyhol nepríjemnému pádu a pár desiatok kilometrov pred cieľom ho postihli technické problémy, avšak aj s pomocou svojich kolegov potvrdil svoju suverenitu a etapu skladajúcu sa z dvoch stúpaní a zjazdu vyhral, do ďalšej etapy si preto aj naďalej ponecháva žltý dres.

Priečku s číslom dva si odniesol Austrálčan Heinrich Haussler a poradie prvej trojky uzatvoril jeho krajan Leigh Howard. Peter Velits sa tešil z výborného 15.-teho miesta.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *