Spoznajte na bicykli krásy našich západných susedov

Česká republika ponúka množstvo príležitostí pre každého, kto holduje cyklistike a rád spoznáva nové lokality a turisticky vyhľadávané destinácie. Nádherná príroda a bohatá história našich západných susedov je výborným lákadlom, ako stráviť naše voľné dni veľmi príjemne pri aktívnom oddychu na bicykli.

Ako už býva zvykom, každý rok s príchodom leta môžeme spozorovať rôzne mediálne kampane, ktoré sa nás snažia presvedčiť o tom, že tu môžu nájsť všetci cyklisti komplexné zázemie pre svoje hobby a pri návšteve v tejto krajine bude o nich čo najlepšie postarané. Nezostáva len pri sľuboch, na vlastnej koži sa môžete presvedčiť o tom, že lákavá ponuka naozaj zodpovedá skutočnosti.

Po celej krajine máte možnosť ľahko a pohodlne sa prepravovať so svojím bicyklom pomocou Českých dráh, ktoré príchodom letnej sezóny kladú veľký dôraz na výber vagónov a optimalizáciu spojov tak, aby ste mohli so svojim „tátošom“ pohodlne a bezpečne cestovať po celej krajine. Veľkou výhodou je, že si svoj bicykel ani vôbec nemusíte brať so sebou.

V deviatich krajoch Českej republiky máte možnosť požičať si (aj vopred rezervovať ) trekingové bicykle v jednej z 80-tich požičovní za výbornú cenu a ihneď tak vyraziť na výlet. Na určitých železničných staniciach si ich môžete dokonca zadarmo uschovať, na niektorých úsekoch ich aj zadarmo prepraviť. Nespornou výhodou je, že tieto trekingové bicykle môžete vo väčšine prípadov vrátiť na úplne inej železničnej stanici, než z akej ste si ich požičali.

Ďalším lákadlom pre každého cyklistu, prečo by sa mal vybrať práve sem, je, že množstvo ubytovacích zariadení po celej krajine ponúka pre váš bicykel bezpečnú úschovu, možnosť umytia, kompletného servisu ale aj poskytovanie detailných informácií o spôsoboch cyklistického vyžitia v danom kraji. Po náročnom cyklistickom výlete určite potešia každého milovníka dobrej kuchyne aj tradičné české špeciality. Ak ešte nemáte tip na letnú dovolenku, Česká republika bude určite aj pre vás veľmi príjemným spestrením vášho dovolenkového obdobia.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *