Trekingové bicykle

Najväčší kompromis medzi jazdou po ceste a jazdou v lese ponúkajú krosové bicykle, no popri nich môžeme nájsť aj ďalšiu kategóriu, ktorá sa im veľmi podobá, a to trekingové bicykle. Líšia sa najmä svojou výbavou, kde už v základe môžete nájsť zadný nosič, stojan, ale aj svetlo.

Nie je ničím výnimočným nájsť taktiež blatníky, ktoré vás ochránia pred rôznymi nástrahami na vozovke. Táto kategória bicyklov kladie dôraz najmä na pohodlie a všestrannosť využitia bicykla. Môžete s ním jazdiť pohodlne po ceste, ale aj na nespevnenom povrchu a v ľahšom teréne. Vďaka vysokej pohodlnosti bez problémov zvládnete trasy dlhé aj desiatky kilometrov, ako aj celodenné výjazdy.

Ak máte radi dlhé trate, môžete si dokúpiť brašne, ktoré sa najčastejšie umiestňujú pod hornú rámovú trubku, pod sedlo, alebo upevňujú na nosič. Vďaka nim môžete na dlhej ceste uskladniť všetko, čo potrebujete a nebudete sa tak obmedzovať úžitkovým miestom.

Nápoje, oblečenie, sada náradia, .., všetko si nájde svoje miesto a trekingové bicykle vďaka tomu dokážete naplno využiť a vychutnať si radosť z jazdy a z navštívených miest. Nebudete sa tak musieť ničím obmedzovať a budete pripravení na všetko, čo vás môže počas cesty postihnúť.

Vďaka komponentom, geometrii rámu a svojmu štandardnému príslušenstvu (svetlá, nosič, zvonček, blatníky…)  sú tieto bicykle vhodné aj na cestu po meste ako zdraviuprospešný druh dopravy, alebo ako spoločník na nákupy, kde namontovaním košíka dokážete bez problémov odviesť aj veľmi ťažký nákup domov, a to len na dvoch kolesách.

Na trekingové bicykle sa tak môžete bez problémov spoľahnúť, v meste sú ako doma. Tento „univerzál“ medzi bicyklami sa preto teší u ľudí veľkej popularite a s radosťou ho využívajú, vďaka čomu mu mnohokrát dávajú prednosť aj pred motorovým dopravným prostriedkom.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *