Vuelta, cenné skúsenosti pre Petra Sagana

Mladý a talentovaný cyklista Peter Sagan už neraz presvedčil o svojich kvalitách, o čom svedčia aj preteky Vuelta a Espaňa.  Na tomto podujatí skončil v celkovom umiestnení až v druhej stovke na 121. mieste, slovenskej cyklistike však spravil výborné meno víťazstvami troch etáp, kde sa presadil ako skvelý špurtér a nedal konkurencii šancu.

Prvé víťazstvo vo Vuelta a Espaňa zaznamenal už v 6. etape z Úbedy do Córdoby s dĺžkou 193,4km. V jeho kariére to znamená úplne prvé víťazstvo na podujatí Grand Tour. Na konci náročnej etapy mali zálusk na víťazstvo až piati jazdci. Krok so Saganom držal dlhú dobu Pablo Lastras Garcia, avšak Sagan mu nedal najmenšiu šancu. Tretí skončil Saganov týmový kolega Valerio Agnoli. V nasledujúcej etape, ktorá viedla z Almadénu do Talavery de la Reina sa Saganovi darilo taktiež, avšak radosť z víťazstva mu v závere prekazil nemec Marcel Kittel. Na 182,9 km dlhej trati tak obsadil pekné 2. miesto.

Ďalšie prvenstvo prišlo o 5 etáp neskôr v 12. etape na trase z Ponteareas do Pontevedry s dĺžkou 167,3km. Na Saganov výkon nestačil nemec John Degenklob ako ani dvojica talianov Daniele Bennati a Alessandro Petacchi, ktorí sa umiestnili tesne za ním.

V 16.tej etape vedúcej z z Villy Romano La Olmeda do Hara s dĺžkou 203,6 km mal Sagan namierené taktiež na popredné pozície, lenže v závere etapy ho spoločne s viacerými favoritmi na víťazstvo zmiatol kruhový objazd, keď si pomýlili stranu, kadiaľ majú ísť . Pokiaľ sa stačil zorientovať, stratil množstvo času, vďaka čomu sa musel uspokojiť so 43. miestom.

Tretie víťazstvo prišlo v záverečnej 21. etape, ktorá viedla od z Circuito del Jarama do Madridu s dĺžkou 95,6km. Svoje schopnosti potvrdil na konci etapy, kedy sa mu dvojica talianov Alessandro Petacchi a Daniele Bennati len bezmocne dívali na chrbát.

Tým Liquigas-Cannondale je s rodákom zo Žiliny zatiaľ veľmi spokojný. Predpoklady cyklistu svetového formátu sa viditeľne napĺňajú, vďaka čomu má Peter Sagan v týme svoje pevné miesto. Za svoj výkon sa nemusí hanbiť ani ďalší výborný slovenský cyklista Martin Velits, ktorý za svoj tým HTC-Highroad skončil vo Vuelte na peknom 125. mieste.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *