Výlety v nenáročnom teréne

Pri kúpe bicykla sa nám niekedy môže stať, že sa nevieme presne rozhodnúť, ktorý bicykel vybrať, či skôr cestný, alebo horský. Ak radi jazdíme po ceste, ale zároveň si chceme dopriať potešenie z jazdy po horách či nespevnených cestách, kúpu bicykla, ktorý by bol vhodný len na cestu alebo len do hôr môžeme neskôr oľutovať.

Ak nemáme dostatočne vysoký rozpočet na to, aby sme si mohli kúpiť dva bicykle, ktoré by boli vhodné na rozličné účely, výbornou voľbou sú krosové bicykle.

Je to kombinácia cestného a horského bicykla, pri čo najvyššom zachovaní najlepších vlastností každého z nich. Vhodné sú preto na univerzálne použitie. Oproti štandardným horským bicyklom majú na ceste výhodu v tom, že majú vďaka užším plášťom menší valivý odpor, nebudete sa tak namáhať pri šliapaní do pedálov. Aj keď vaša rýchlosť nebude nikdy taká, ako na klasickom cestnom bicykli, krosové bicykle poskytujú dostatočnú rýchlosť na to, aby si ste si jazdu po ceste patrične užili.

Stavba a geometria rámu napovedá o tom, že s ním môžete bez problémov vyjsť aj na ľahšie výlety do lesa a po nespevnených cestách. Väčšina výrobcov pri takýchto bicykloch využíva systémy predného odpruženia, vďaka čomu bude cesta na takomto povrchu pre vás patrične pohodlná.

Ak by ste sa v budúcnosti rozhodli, že chcete okúsiť aj jazdu v tvrdšom teréne, postačí výmena plášťov za širšie s agresívnejším vzorom, a o zábavu budete mať dokonale postarané. Aj keď predná vidlica neposkytuje taký zdvih ako klasické horské bicykle, na občasné trasy do ťažkého terénu to bohato stačí.

Krosové bicykle tak môžete využívať ako výborné univerzálne bicykle, ktorý sa hodia najmä vtedy, ak nechcete, aby vás obmedzoval typ terénu a vy ste si mohli jazdu patrične užiť nielen na ceste, ale aj mimo nej.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *