Zachytávame cyklistiku v pohybe

Cyklistickí nadšenci s obľubou zachytávajú neopakovateľné okamžiky, ktoré sa im vyskytnú počas výjazdov. Mnohých však neuspokoja len statické fotky a najradšej by svoju jazdu zdokumentovali aj videom. Držať štandardnú kameru počas jazdy by bolo veľmi nepraktické a obmedzovalo by to jazdca v pohybe, jazdu by si dobre neužil, navyše, mohol by ľahko takúto kameru rozbiť.

Na našom trhu sa v poslednej dobe začali objavovať špeciálne kamery, ktoré sú vhodné pre rôzne druhy športov a výnimku netvorí ani cyklistika. Výrobcovia počítajú s tým, že pri športe môže dôjsť aj k pádom a že kamera bude využívaná v rôznych typoch prostredia, vďaka čomu ju nemusí obísť ani prach alebo voda. Jej prevedenie býva preto nárazuvzdorné a mnohokrát odolné voči vode.

Aby ste mali počas jazdy ruky voľné a mohli sa naplno venovať jazde, kameru môžete pomocou príslušenstva ľahko pripevniť na predstavec bicykla, riadidlá, alebo na helmu. V poslednom menovanom prípade kamera zachytí obraz súčasne tým smerom, kam sa pozeráte a otáčate hlavu, manipulácia s ňou je vďaka tomu veľmi jednoduchá.

Kamery majú obvykle kompaktné rozmery a nízku hmotnosť, preto ani pri dlhodobom používaní vás nebude nejako zaťažovať alebo znepríjemňovať vám jazdu. Výjazd si tak môžete zdokumentovať presne podľa predstáv a uchovať si naň spomienky na veľmi dlhú dobu. Vďaka digitálnym pamäťovým médiám si video môžete uložiť prakticky kdekoľvek a natáčať toľko krát, koľko budete chcieť.

Pre náročných jazdcov nie je problém nájsť aparáty, ktoré sú schopné snímať vo Full HD rozlíšení, zachytíte tak omnoho viac detailov a kamera sníma väčšiu obrazovú plochu. Nevýhodou môže byť vyššia zriaďovacia cena, základné modely stoja od 200eur, ak sa však niekedy vyberiete do zahraničia, môžete si ju zaobstarať za cenu už od 100-130eur.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *