Začiatok leta, čas letných dovoleniek s našimi ratolesťami

Ako to už býva zvykom, leto je obdobím, kedy si môžeme plne oddýchnuť od našich každodenných povinností a vybrať sa na výlet alebo dovolenku spoločne aj s deťmi. Pokiaľ preferujete aktívny životný štýl a radšej uprednostníte prechádzku v prírode namiesto oddychu pri pláži, určite nič nepokazíte výletom na bicykli. Aktívny pohyb na čerstvom vzduchu bude prospešný nie len pre vás, ale aj pre vašu ratolesť.

Kvalita cylotrás na Slovensku ale aj v Českej republike za posledné roky patrične vzrástla a množstvo zaujímavých lokalít poskytuje výborné podmienky ako pre amatérskych cyklistov, tak aj pre profesionálov. Vybrať sa so svojimi ratolesťami na bicykli do prírody je preto veľmi jednoduché.

Na internete ale aj v cyklistických magazínoch môžete nájsť množstvo pekných cyklistických trás rôznych dĺžok a náročností, ktoré sú výborne označené a udržiavané počas celej letnej sezóny. Pred sebou tak máte takmer neobmedzené možnosti, kam sa môžete spoločne s rodinou vybrať.

Ak sa rozhodnete navštíviť niektorú z cyklotrás, pred každým výjazdom s deťmi je potrebné skontrolovať, v akom stave sa nachádzajú ich detské bicykle, ale aj naše vlastné a zabezpečiť ich pravidelnú údržbu. Takisto nezabúdajte na reflexné a bezpečnostné prvky, aj keď môže byť dieťaťu pod cyklistickou prilbou teplo, v prípade nečakanej udalosti alebo pádu ho môže výborne ochrániť.

Pri výbere vhodnej cyklotrasy dbajte na to, aby bola jej náročnosť, ale aj dĺžka primeraná schopnostiam vášho dieťaťa a aby ju dokázalo bez problémov absolvovať. V prípade, ak je vaše dieťa ešte veľmi malé alebo sa nevie bicyklovať, môžete využiť služby detských vozíkov, ktoré ľahko a jednoducho upevníte na váš bicykel (na sedlovku). Vaše dieťa v ňom bude chránené pred slnkom a nepriaznivými vplyvmi počasia a vy ho budete môcť mať neustále pri sebe.

Pridajte Komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *